Головна » Статті » Навчальна діяльність |
У розділі матеріалів: 164 Показано матеріалів: 51-60 |
Сторінки: « 1 2 ... 4 5 6 7 8 ... 16 17 » |
«Зорепадом летять роки, у минуле, у віки…» Але щороку приходить до нас весна, а з нею - Шевченківські свята. Весь світ вшановує пам’ять Т.Г. Шевченка - видатного майстра слова і пензля, невтомного борця за волю та свободу, невмирущого Кобзаря. Тарас Григорович Шевченко став символом волі, незалежності, стійкості, що є найціннішим і найдорожчим для кожного.
Учні нашої школи знову торкнулися невичерпної спадщини Кобзаря. У формі гри «Літературний брейн-ринг «Що?, Де?, Коли?» (за творчістю Т. Г. Шевченка) ми ще раз перегорнули сторінки життя і творчості поета і довели, що кожен, хто хоч раз читав його поезії, назавжди в своєму серці залишить місце для любові до них.
Гравці показали свої знання в різних номінаціях: це і знання біографії, і вміння впізнати поезію за уривком, і декламування поетичних творів та, навіть, картини Т.Г.Шевченка.
Гра, яку підготувала вчитель української мови та літератури Жеребак Н.В., пройшла дуже жваво та цікаво. Всі отримали велике задоволення від проведеного свята.Та перемогу отримала збірна команда учнів 8 та 9 класів. Вітаємо їх! |
У наш час наука відіграє дуже важливу роль. Без неї важко уявити наше життя. Вона потрібна в усіх сферах діяльності людини. Основне завдання освіти полягає не тільки в тому, щоб дати знання та навички, а й в тому, щоб навчити дітей учитися, завдяки чому вони далі, протягом усього життя, зможуть поповнювати свої знання та вдосконалювати свій досвід, аналізувати й використовувати його. Конкурс як метод навчання й передачі досвіду старших поколінь молодшим люди використовували з давніх-давен. Широке застосування гра знаходить у сучасній школі. 5 березня 2015 року в Руськівській ЗОШ І-ІІ ступенів відбулась VІ Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник». Під керівництвом філологів школи в ній взяли участь учні 3-9 класів.
Ставши учасниками конкурсу, учні мали змогу перевірити свої знання про Україну. Конкурс проходив в один тур, завдання були трьох рівнів складності, що вимагало від учнів не тільки знань шкільної програми, а й загальної гуманітарної ерудиції, уміння співвідносити знання й відомості з різних українознавчих дисциплін.
Загалом всі учасники справились із завданнями за визначений час, а ось хто найкраще – дізнаємось вже зовсім скоро. |
4 березня 2015 року ми відзначаємо 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького — одного із перших українських професійних композиторів Галичини,який народився 4 березня 1815 року у селі Явірник Руський, на Лемкiвщинi, у родині греко-католицького священника.. Він є автором мелодії гімну України. …Ця мелодія й слова «душу й тіло ми положим за нашу свободу» вже нікого не залишають байдужим. З нею щодня вмирають українці, й це вже не просто мелодія, слова, це – наша гордість, біль і багато-багато сліз. Очевидно, що двохсотлітній ювілей композитора привернув увагу учнів та педагагів і в нашій школі.
5 березня під керівництвом вчителя музичного мистецтва Залуцької Наталії Омелянівни відбувся виховний захід, присвячений цій даті.
Учениці 7 класу розповіли не тільки про біографію видатного композитора, а й висвітлили цікаві факти про гімн України.
Як пісня-гімн «Ще не вмерла Україна» вперше прозвучала 150 років тому як заключний номер першого на західноукраїнських землях шевченківського концерту, влаштованого в Перемишлі 10 березня 1865 року на роковини смерті Тараса Шевченка. Популярність твору М. Вербицького постійно зростала, його виконання стало частиною усіх святкових патріотичних концертів.
За один останній рік гімн України звучав набагато частіше, ніж за всі роки Незалежності. У різному виконанні, починаючи від маленьких діток до бійців, які беруть участь в АТО, гімн об’єднує і надихає українців у цей важкий час. |
Мій привіт батьківщині Летять летять качки і гуси,
Летять із півдня всі туди,
Де ріки бистрі, зорі русі,
Де рідні трави і сади.
Летіть, летіть, високі птиці,
То ваша путь з прадавніх літ…
Мені ж вітчизна тільки сниться –
Перекажіть сумний привіт.
Я слав привіт їй журавлями –
Либонь, щасливо донесли…
Щоб цілували рідний камінь,
Коли прилинуть із доріг.
Чопівці... Тут народився, провів своє босоноге дитинство, жив і працював письменник Семен Іванович Панько.
У листі до матері поет пише: " Усім, що в мене є хороше, людяне, добре, я зобов’язаний Вам. Ви зберегли те, що іншим не вдалося ".
Народився 12 лютого 1920 року в с. Чопівці на Мукачівщині, в сім’ї незаможного селянина. Він пізнав ранню тяжку працю на клаптику неродючого грунту і наймитування у сільських багатіїв за харчі та помешкання, аби вчитися у школі, і поневіряння по глухих закутках Угорщини, де гнітила чужа мова та пихата обивательська обмеженість. Поет пише: "Тяжка дорога... " Гірка доля раннього дитинства не могла не позначитися на майбутній творчості митця, про якого відомий український письменник Дмитро Бедзик писав: "Автор вийшов з народної гущі, він знав сподівання і мрії народу, бо й сам немало скуштував з того, про що так широко пише в своїх творах..."
Семен Іванович прожив усього 56 років. Не все задумане встиг він здійснити. Але й те що він дав читачеві, ставить його в ряд славної когорти літератури Закарпаття.
|
Ще видатний педагог К.Д.Ушинський відмітив, що любов до своєї малої батьківщини має “глибокий, багатий думками і почуття голосу рідної природи”. В житті не рідко буває, що цей “голос” кличе до себе людину, тягне його, кличе в рідні місця. В умовах динамічних перетворень у сучасному суспільстві особливу увагу привертають проблеми, пов'язані насамперед з використанням народознавчих засобів формування зростаючої особистості. В наш час активізуються пошуки змісту і форм вивчення рідного краю у загальноосвітніх школах.
10 лютого 2015 року відбулося ІV засідання методичного об'єднання природничо-математичного циклу на тему «Використання краєзнавчого матеріалу на уроках природничо-математичного циклу та в позакласній роботі».
Молодий вчитель географії Ярослава Адамівна Голод для відкритого уроку в 7 класі обрала тему «Південна Америка. Узагальнення знань.» Форма уроку –урок-мандрівка. Учні були об’єднані у 2 експедиції – Магеллани та Колумби. Вони працювали як у командах, так і в парах та індивідуально. Вчителька використовувала різні методи роботи: відеоролики, робота з картками, робота з наочним матеріалом. Все це супроводжувалось презентацією до теми. Учням дуже сподобався інтерактивний урок, а молодий педагог показала себе з найкращого боку. |
Шахи - щось більше, ніж просто гра. Це інтелектуальне проведення часу, в якому є певні художні властивості та багато елементів наукового. Для розумової роботи шахи означають те саме, що спорт для фізичного вдосконалення. Ця дивовижна, найдавніша гра особливо багато радості і задоволення приносить дітям. Гра в шахи розширює їх кругозір, вчить думати, бути уважним, запам'ятовувати, порівнювати, узагальнювати, передбачати, розвиває винахідливість і логічне мислення. 9 лютого 2015 року в школі були проведені змагання з шахів. Звання кращого шахіста виборювали учні 5-9 класів. За основу організації змагань використовувався досвід проведення аналогічних турнірів серед дорослих. Саме така форма визначення кращих шахістів (в окремих турнірах, що пов’язані між собою), мотивує учасників до покращення своєї майстерності. Гра була напружена та цікава. Та все ж переможців визначено. Вітаємо їх!
І місце Логойда Сергій - 9 клас;
ІІ місце Кармазин Юрій - 8 клас;
ІІІ місце Дунаєць Дмитро - 6 клас.
Логойда Сергій захистить честь школи на районному етапі. Бажаємо йому успіху, ну і, звичайно, перемоги!!!! |
Природа – це світ, який з перших днів оточує, живить, виховує душу дитини. Щоб змусити дитину мислити, потрібно примусити її дивуватися. Класний керівник 4 класу Ремета М.І. разом з дітками організували екскурсію на природу. Метою екскурсії було дивувати і помічати, відчувати й думати, думати і творити.
Учні підбирали влучні порівняння снігу з білим кожушком, дерева одягли в білі плаття, вкрили білою скатертиною. Одним із засобів вираження краси природи і виховання трепетного, бережливого ставлення до неї є мова дитини.
Вихователь ГПД Тисевич М.І. теж показала учням 1-2 класів «Секрети зимової краси»: ознайомила учнів з місцем прогулянки, розповіла дітям легенди про калину, сосну, бузок.
Діти описували зимові портрети дерев та розгадували загадки, фотографувались під чарівною калиною, вічнозеленою сосною.
У черговий раз переконуємося, що зима - прекрасна пора року і не тільки тому, що дарує нам свята Нового року та Різдва Христового, а ще й тому, що вона дозволяє усвідомити все по-новому.
Правила прийому до школи |
Просмотров: 367 |
Добавил: Любов |
Дата: 04 Февраля 2015
| Комментарии (0)
|
Бій під Кру́тами — бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ми київськими студентами, що захищали підступи до Києва. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля Крутів
Із метою вшинування пам’яті героїв Крут у нашій школі було проведено класними керівниками ряд виховних годин та переглянуто презентації «Бій під Крутами» та відеоролик «1918 Крути»
Україна пишається молодими Героями. Пам’ять про них, як і та велична слава, за яку вони боролися, – невмируща. Вічна їм слава. |
"Україно моя! У всіх нас ти одна.
Київ наш золотий,
Львів - усім дорогий,
Крим, Карпати, Дніпро: кажуть нам - ми одно
І молитва одна,
Ми - Вкраїнська сім*я.
І не впадемо ми
України сини,
Бо молитва свята
Дасть нам сили іти."
Т. Г. Шевченко
22 січня 1919 року в Києві на Софійському майдані сталася визначна подія в історії нашого народу - урочисте проголошення Акту Злуки: в єдину українську соборну державу об'єдналися Українська Народна Республіка і Західно-Українська Народна Республіка. Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу. Століттями розірваний український народ визволився з неволі — Наддніпрянщина вийшла з Російської, а Західна Україна — з Австро-Угорської імперій — і возз'єднався на своїй землі в єдиній Українській державі. Щороку 22 січня українці святкують цю визначну подію. Наша школа теж не стала винятком. Педагог-організатор школи Голод Я.А. підготувала цікаві факти, разом з учнями старших класів переглянули кінофільм про цю історичну подію. Класні керівники також провели ряд цікавих бесід. Акт Злуки 22 січня 1919 року - подія величезного історичного значення. Наше завдання - зберегти і примножити державотворчий потенціал ідеї соборності як запоруки нерозривності і єдності державного організму, духовно-культурного розвитку України. |
Хай буде Новий Рік Схожий на диво,
Щоб кожен день жилося
Радісно й щасливо!
Щоб здійснилися задуми і мрії,
І щастям повнились надії!
Новорічні свята в самому розпалі. Діти в передчутті новорічних див з нетерпінням чекають свято нового року. 26 грудня до нашої школи завітав Дід Мороз зі своїми друзями, які провели з учнями початкової школи цікаву розважальну програму. Діти співали, танцювали, брали участь у різних цікавих конкурсах. Звичайно не залишилась без уваги і новорічна ялинка, навколо якої діти водили хороводи та співали пісні. Кожен учень був одягнений у цікавий та особливий образ казкового героя. На закінчення свята учні розповідали віршики, присвячені Діду Морозу, ялинці, зимі, за що отримали новорічніі ласощі .
Завершується черговий рік, що приніс багато як хорошого, так і поганого. Але ось в наступаючому Новому році хочеться побажати швидко забути все погане, захопити лише позитив, а також домогтися успіху у всіх починаннях. Нехай птах щастя ніколи не вилітає з вікна.Щиро бажаємо здоров’я, щастя, добра, оптимізму та незгасної життєвої енергії.Нехай Новий рік принесе радість, благополуччя, мир і спокій у ваші родини!
Правила прийому до школи |
Просмотров: 334 |
Добавил: Любов |
Дата: 14 Января 2015
| Комментарии (0)
|