Головна » Статті » Навчальна діяльність » Освітні програми |
Визначна дата в житті кожного українця...
4 березня 2015 року ми відзначаємо 200-річчя від дня народження Михайла Вербицького— одного із перших українських професійних композиторів Галичини,який народився 4 березня 1815 року у селі Явірник Руський, на Лемкiвщинi, у родині греко-католицького священника.. Він є автором мелодії гімну України. …Ця мелодія й слова «душу й тіло ми положим за нашу свободу» вже нікого не залишають байдужим. З нею щодня вмирають українці, й , це – наша біль і багато-багато сліз. Очевидно, що двохсотлітній ювілей композитора привернув увагу учнів та педагагів і в нашій школі.
5 березня під керівництвом вчителя музичного мистецтва Залуцької Наталії Омелянівни відбувся позакласний захід, присвячений цій даті.
Учні 7 класу розповіли не тільки про біографію видатного композитора, а й висвітлили цікаві факти про гімн України.
Як пісня-гімн «Ще не вмерла Україна» вперше прозвучала 150 років тому як заключний номер першого на західноукраїнських землях шевченківського концерту, влаштованого в Перемишлі 10 березня 1865 року на роковини смерті Тараса Шевченка. Популярність твору М. Вербицького постійно зростала, його виконання стало частиною усіх святкових патріотичних концертів.
Також учні мали змогу подивитись низку відеодокументів про цю історичну подію.
Закінчилось свято урочистим вконанням гімну учнями та вчителями.
У бібліотеці школи оформлено інформаційний куточок, де кожен може ознайомитись з історією виникнення гімну України та біографіями його автора та композитора.
То яка ж історія його створення? Спочатку виник задум створити високопатріотичний вірш, який би надихав українців на боротьбу за волю, став би національним гімном. Реалізувати цей задум випало Павлу Чубинському. Пісня виникла в Києві восени 1862 р. під впливом сербського патріотичного гімну. На дружній вечірці з сербами, в київському будинку купця Лазарева, на Великій Васильківській, 122 (нині 106), співали сербську пісню, де були такі слова: “…Серце біє і кревліє за свою свободу.” На Чубинського справило таке величезне враження, що він вибіг до суміжної кімнати, а через півгодини по тому вже з’явився з текстом “Ще не вмерла України…”
Спочатку вона співалася на мотив цього гімну, а потім на мелодію Миколи Лисенка.
5 грудня 1991 року пісня вперше прозвучала на засіданні Верховної Ради України, присвяченому підсумкам всеукраїнського референдуму та виборам Президента нашої держави, у виконанні уславленого хору імені Верьовки.
10 років тому, 15 січня 1992 року, Президія Верховної Ради затвердила музику до пісні П. Чубинського і М. Вербицького “Ще не вмерла Україна”, як Державний Гімн України.
Лише за один останній рік гімн України звучав набагато частіше, ніж за всі роки Незалежності. І у дуже різному виконанні, починаючи від маленьких діток до бійців, які беруть участь в АТО. Він об’єднує і надихає українців у цей важкий час. | |
Переглядів: 371 | |
Всього коментарів: 0 | |