Місія гімназії та завдання
Місія закладу освіти: Вся робота гімназії спрямована на розвиток життєвих компетентностей здобувачів освіти, створення безпечного освітнього середовища для життєдіяльності та життєтворчості, вдосконалення та модернізацію навчально-виховного процесу.
Ц І Л І
Освіта сьогодні – це становлення людини, віднаходження нею себе, свого «Я». А це означає, що надання освітніх послуг здійснюється не тільки в інтересах держави, а й в інтересах особистості, громади, тому пріоритет освіти змінюється на особистісно компетентнісно орієнтований. Це забезпечує комфортні, безконфліктні й безпечні умови розвитку дитини, всебічно реалізує її природний потенціал, а досягнення здобувача освіти розглядаються як компетентність, характеристики якої можна визначити шляхом моніторингу надання якісних освітніх послуг.
Тому педагогічний колектив працюватиме над удосконаленням освітнього процесу, переорієнтацією його організації на результат – модель компетентного випускника, який сьогодні в гімназії опановує життя, чия якість залежатиме від рівня розвитку життєвої компетентності.
Провідна ідея закладу – створення умов для якісного надання освітніх послуг шляхом тісної взаємодії в системі «здобувачі освіти - батьки здобувачів освіти – педагоги»; створення сприятливого освітнього середовища на основі демократизації, гуманізації, співпраці, співтворчості, спрямованого на зміцнення здоров’я дітей; створення умов для фізичного розвитку, соціальної адаптації, духовного зростання; орієнтація внутрішнього світу дитини на збагачення індивідуального досвіду, самопізнання, самооцінку, саморозвиток, самовизначення, самореалізацію.
Візія ЗО - реалізація Державних стандартів у галузі освіти, створення умов для підвищення рівня розвитку кожної дитини, її самореалізації; здійснення ефективної підготовки випускників до майбутнього життя. Кожен здобувач освіти під час освітнього процесу повинен отримати знання та компетентності, які знадобляться йому в самостійному дорослому житті.
Шляхи реалізації основних завдань стратегії розвитку закладу освіти
• створення системи виховання, яка відповідає загальнолюдським цінностям та інтересам особистості, суспільства, держави;
• сприяння підвищенню ефективності виховної діяльності педагогів, їх фахової майстерності у сфері виховання;
• орієнтація на сучасний психолого-педагогічний досвід у сфері виховання;
• озброєння класних керівників технологіями, які максимально сприяли б формуванню соціально активної особистості,здатної до саморозвитку та самовдосконалення;
• забезпечення цілісності і наступності виховного процесу;
• створення умов для реалізації творчого потенціалу особистості;
• сприяння розвитку системи учнівського самоврядування;
• дієвість психологічної служби;
• посилення ролі сім’ї у вихованні дітей, зміцнення її взаємодії з гімназією;
• співпраця з громадськими організаціями, соціальними службами.