Головна » Дошка оголошень » Про заклад » Шкільний музей

У категорії оголошень: 4
Показано оголошень: 1-4


Сортувати за: Названию

Школа в селі Руське збудована в 1921 – 1925 роках. До цього в селі була початкова школа, де вчителював дяк. Першим директором школи був Хромляк Емануїл, а її вчителями Хромляк та Смочко. Школа була народною, в ній навчалися діти з першого до восьмого класу.Один вчитель вчив три класи одночасно і всі предмети. З приходом радянської влади школа в селі стає початковою. У 1945 році школу очолює Ханас Михайло Васильович. Багато сил і енергії він віддає створенню належних умов для навчання та виховання дітей, згуртування педагогічного колективу. 1 вересня 1947 році в селі була створена семирічна школа. В ній навчалися діти з села Руське та Чопівці.  З 1959 року школа стає восьмирічною і її очолює Хаван Юрій Гаврилович до 1961 року, а згодом до 1693 року – Грінчак Юрій Іванович. Фозикош Нонна Федорівна керує школою з 1963 по 1965 рік.  Жупан Войтех Васильович з 1965 по 1975 рік – директор Руськівської восьмирічної школи. Людина принципова, вимоглива до себе та підлеглих, щира та доброзичлива. За його керівництва у школі замінено дах на всіх трьох приміщеннях, споруджено спортивні майданчики. З вересня 1975 року школу очолює Делеган Михайло Васильович, а з 1977 року – Стерчо Ганна Амброзіївна. 

  Крайняниця Софія Федорівна – директор Руськівської дев’ятирічної школи з вересня 1979 по вересень 1994 року. Під час її керівництва в 1981 – 1983 роках за кошти колгоспу «ХХІІ партз’їзд » збудовано нову триповерхову школу на 320 учнівських місць.З ініціативи голови колгоспу Бабинця Івана Івановича в усіх класах встановлено паркет. На будівництві школи поряд з робітниками активно працювали вчителі та батьки. На час відкриття школи повністю була замебльована, кабінети забезпечені приладами та технічними засобами навчання, обладнана шкільна майстерня та спортивний зал, шкільна їдальня.У цей період діти шестирічки вперше ідуть в перший клас, де для них створені всі умови для навчання та виховання. З 1994 по 2002 школою керує Брижак Володимир Володимирович, Із 2002 по 2005 рік директором Руськівської ЗОШ І-ІІ ступенів був Чонка Михайло Андрійович. Він розпочав ремонт школи. Зокрема було замінено підлогу в спортзалі, переведено опалення на газове.

 З 2005 року школу очолює Гладжикурка Любов Дмитрівна. За цей час будівля школи потребувала капітальних ремонтів. У 2007 році зроблено капітальний ремонт електропровідної системи. У 2008 році обладнано внутрішні санвузли. У 2009 році виконано поточний ремонт кухні. У 2010 та 2014 роках - капітальний ремонт по заміні вікон на металопластикові. У 2013 році закінчено заміну дверей у всіх приміщеннях школи. Із 2007 року відкрито Кабінет інформатики (мультимедійний комплекс, 11 комп'ютерів). Школа отримала також і багато іншої комп'ютерної техніки, необхідної для функціонування школи в сучасних умовах. Із 2010 року обладнано актову залу. Майже закінчено заміну меблів.

 Із 2023 року школа набула статус гімназії - Тепер це Руськівська гімназія Великолучківської сільської ради Мукачівського району Закарпатської області.  

 Та це лише незначна частина історії школи. Бо, на нашу думку, історію освітнього закладу творять усі: в першу чергу - учні, неодмінно - педагоги, безперечно - робітники і, звичайно ж, - батьки.

Сторінками історії | Просмотров: 863 | Дата: 24 Марта 2020

Село Руське відноситься до Ракошинської сільської ради. Футбольні традиції села сягають досить давньої пори. Перша офіційна вістка про наявність футбольної команди на території сільської ради сягає 1935 року, коли в жандармерії Мукачева було зареєстровано, що в Ракошині проводиться футбольний матч (до речі - ця дата й стала точкою відліку народження футболу в Ракошині, й красується на сучасному гербі ФК «Ракошино».) За цей час у Ракошині полюбили футбол по-справжньому. Вболівальники в Ракошині -справжні «гурмани» футболу. Їх не купиш рахунком, голами, місцем в турнірній таблиці. Їм подавай справжню гру, гру яка зветься - футбол. Традиції футболу в Ракошині прикрашені справжніми футболістами. Починаючи від відомих на всю країну братів Корпонай (Тиберій, Адальберт, Іван), славного багаторічного капітана ужгородського «Закарпаття» Олександра Когутича (сьогодні - головний тренер ФК «Ракошино»), братів Паллагі (Золтан та Іван), Олександра Доктора, Івана Коштури до відомих в країні гравців -Василя Сури (покійного), Ю.М.Головчака, Івана Сенька, Олександра Товта, Андрія Меденцій, Євгена Дудаш (молодший)Ці та багато інших наших футболістів, включаючи й сьогоднішню команду, кістяк якої складають наші місцеві хлопці несуть прапор Ракошинського футболу на рівні, який підняли наші славні футболісти-односельчани серед яких: Товт ТЛ., Чакій М.Ю., Сенько.І., Паллагі І.З., Горват О.Є., Коштура О.В., Хаван В.М., Стричинець І.(покійний), Локес ., Стойка В.(покійний), Данкулинець А., Цоцко П.(покійний), Марко .В.(покійний), Ваш А.В.(покійний), Грешко Д.Л., Дудаш Є.Є., Когутич .В.,Теліга І., Когутич І., Головачко І.Г., та багато-багато інших славних футболістів села. Сьогоднішня команда - це колектив згуртованих, чудово підготовлених гравців. Це команда, де тренером чудово поєднано сплав молодості з досвідом. Сьогодні Президент ФК “Ракошино Кельман Д.Л. Віце-Президент - Коштура В.О. Головний тренер - Когутич О.ї. Тренерський штаб — Когутич О.І., Коштура В.О., Головчак Ю.М., Меденцій A.A. Лікар команди - Марко Я.М. Адміністратор - Сура B.B., Капітан команди - Меденцій A.A., віце капітан - Морщук А.М. Домашня форма - помаранчево-чорна, виїздна - біло-чорна Команда останні 10 років займає призові місця в чемпіонаті району. Триразовий чемпіон Мукачівщини, дворазовий володар кубку Мукачівщини, неодноразовий учасник «Ліги чемпіонів Закарпаття». «ГОЙ PA-РАКОШ !» - так лунало колись на нашому стадіоні. Так буде лунати й надалі!

Сторінками історії | Просмотров: 266 | Дата: 24 Марта 2020 | Комментарии (0)

Музей Семена Івановича Панька знаходиться на базі Руськівської гімназії за адресою:
Мукачівський район,
с. Руське,
вул. Українська 32/А.
Музей відкритий у 1990 році. Музей займає приміщення плошею 16 квадратних метрів. Фонди музею складають 500 експонатів за інвентарною книгою, в тому числі 300 оригінальних матеріалів. Музей має такі розділи:
- письменник живе у своїх творах;
- з батьківського порога;
- роки навчання та пошуку щастя-долі;
- живий зв’язок поколінь;
- вчителі – наставники та товариші по перу;
- контексті братніх літератур.
Керівництво музею здійснює Деркач Ольга Іванівна – вчитель української мови та лутератури.
У музеї ведеться така документація: статут, інвентарна книга, книга обліку відвідувачів, план роботи.
Основним завданням музею є:
- залучення учнівської молоді до пошукової, краєзнавчої, науково-дослідницької, художньо-естетичної та природоохоронної роботи;
- формування в молоді соціально-громадського досвіду на прикладах історії;
- розширення і поглиблення загальноосвітньої та професійної підготовки;
- вивчення, охорона і пропаганда пам’яток культури і природи рідного краю;
- проведення культурно-просвітницької роботи серед молоді.
Музей зареєстрований наказом управління освіти і науки облдержадміністрації від 15 листопада 2007 року № 895.
 20 лютого 2020 року  в нашій школі відбувся святковий концерт, присвячений 100-річчю з дня народження нашого земляка письменника С.І.Панька.
 Почесні гості: доктор філологічних наук, син С.І. Панька Панько Сергій С., декан факультету романо-германської філології, письменник Рошко М.М.,  письменники Гаврош О., Федака , Зимомря, Хланта, Панько М. М. та багато інших закарпатських письменників, педагоги, завідуюча РМК Зварич В.Ю., методист РМК Тулюк О.І., секретар Ракошинської сільради Андрейко-Дирда М.Р., керівники закладів освіти і культури с.Чопівці, Зняцева  та інші небайдужі люди мали змогу побачити інсценізацію казки С.І.Панька «Гаврило та пан Мило», поезії  С.Панька та закарпатських письменників, послухати привітальні пісні, побачити чудовий український танець.  До заходу прилучилися учні 4-9 класів під керівництвом Н.О. Залуцької, Н.Д. Жеребак, М.М. Логойда, Н.В. Жеребак.  
  Багато років відділяє нас від того дня, коли пішов з життя наш земляк. Якраз у пору розквіту. Він був на творчому підйомі. З- під пера виходили гострі публіцистичні матеріали, які з нетерпіння чекали і з цікавістю перечитували краяни на сторінках газет, журналів, слухали у передачах обласного радіо. 
У рідному селі Чопівці його іменем названо вулицю, на якій стояла хата, де народився майбутній письменник. На будинку в 1990 році встановлено меморіальну дошку.  Цього ж року було відкрито Музей С.І. Панька в Руськівській ЗОШ І-ІІ ступенів.
Шкільний музей | Просмотров: 740 | Дата: 16 Февраля 2018 | Комментарии (0)

Руськівська гімназія Великолучківської 
сільської ради Мукачівського району 
Закарпатської області
Наші реквізити
Адреса Руськівської гімназії: 89621 
Закарпатська область, 
Мукачівський район,
 с.Руське, вул. Українська 32 «А»
е-mail: sch_ruske@meta.ua
Телефон: (03131) 74-7-10
«Минуле належить історії, майбутнє – це таємниця, 
а ця мить – подарунок. Ось чому цю мить називають сьогоденням»
Мережа закладу освіти: 154 учнів, 9 класів
Кадрове забезпечення: 
вчителів -17
педагог - організатор - 1
психолог -1
медсестра - 1
бібліотекар - 1
Категорії педагогічних працівників:
Вища категорія – 8
І категорія – 7
ІІ категорія – 0
Спеціалістів – 0
11 тарифний розряд - 2
Педагогічне звання: "Старший вчитель" - 4
Проблемне питання гімназії: «Розвиток ключових компетентностей учнів та їх підготовка до успіху в умовах впровадження нової української школи».
Методичні об'єднання | Просмотров: 589 | Дата: 20 Сентября 2015