Головна » Статті » Навчальна діяльність » Освітні програми |
"Світ уцілів, бо сміявся"
Навчити дітей користуватися зброєю сміху — одна з найтонших і найскладніших речей у формуванні моральних поглядів, переконань, смаків. В.О. Сухомлинський 22 жовтня 2014 року в Руськівській ЗОШ І-ІІ ступенів в рамках Тижня української мови та літератури проводився День гумору. Спочатку під керівництвом вчительки української мови та літератури Гладжикурки Л.Д. було проведено усний журнал «Чарівники сміху». Метою заходу було познайомити учнів із письменниками-сатириками, поглибити й розширити знання про творчість Г.Бойка, А.Гарматюка, П.Глазового, С.Олійника, які зброєю сміху викривають учнів-ледарів, порушників дисципліни, тих, хто цурається рідної мови, зневажає її; розвивати інтерес до творчості гумористів; виховувати самокритичність, любов до рідної мови, зневагу до недбалості, байдужості, почуття гумору.
До участі у проведенні усного журналу були задіяні майже всі учні 8 класу. Кожен з артистичністю виконував твори відомих українських гумористів. Відзначилися всі, без винятку. Українцям споконвіку властивий гумор. А з уст ведучих Симурник Діани та Шеньо Олександра присутні ознайомились з основними фактами біографії письменників, твори яких прозвучали, під супровід презентації. Сміх дзвіночками лився — Україна сміялась, Україна сміється. Учні підвели підсумок: «Світ сміху — це особливий світ. Ми сміємося, щоб жити, щоб таврувати й викрив неподобства.» У народі з цього приводу кажуть: "Зі сміху люди бувають!» Сьогодні наша усмішка - це усмішка сили, здоров'я, утвердження правди, моралі. У болгарському місті Габрово на всесвітньовідомому Будинку сатири і гумору викарбувано девіз: «Світ уцілів, бо сміявся». Так, безперечно, роль сміху дуже важлива, і ми самі в цьому переконалися.
Виставка карикатур на шкільну тематику в цей день лише розпочалася, учні продовжують приносити твори у новому для них жанрі художнього мистецтва.Творчості й натхнення вам. Сміймось, на здоров’я!
Сміх — це засіб демократизації педагогічного спілкування на противагу авторитарним способам взаємодії. Сміх дозволяє уникнути конфліктних ситуацій. Крім цього, життєрадісний сміх є основою доброї, привітної, відкритої людини. Вміння радіти сприяє веселій вдачі, доброму настрою, але ж сміх може стати небезпечною зброєю при невмілому використанні. Тож вмійте керувати своєю поведінкою, прогнозувати наслідки веселощів і жартів, щоб вони створювали веселий настрій не тільки вам, а й дарували радість спілкування оточуючим. | |
Переглядів: 423 | |
Всього коментарів: 0 | |