Головна » Статті » Навчальна діяльність » Освітні програми

Пам'ятаємо наше минуле

"Встане Україна,
світ правди засвітить
і помоляться на волі невольничі діти..."
Тарас Шевченко 
    Український народ всю свою історію боровся за незалежність. Коли не виходило об’єднати всю країну, то створювалися окремі частини Української незалежності. Так яскравою, славною і водночас трагічною сторінкою нашої визвольної боротьби є Карпатська Україна. 
    Карпатська Україна 1938-1939 .років - це одна зі світлих сторінок історії Закарпаття, людність якого після століть поневолення нарешті здобула свою державність. Радісною була ця подія і тому, що сталося це не через заколот чи переворот, а без пролиття крові, конституційним шляхом. Це була чергова спроба створити українську державність після української революції 1917-1920 років. Сьогодні можна з певністю сказати: Карпатська Україна 1938-1939 рр. справді була прологом Української держави 1991 року.
    Уряд Карпатської України діставав всебічну підтримку з боку Західної України, європейських країн, українців США та Канади, які вбачали в автономній державі зародок майбутньої Соборної України.
    Найпомітнішим внеском чехословацького режиму на Закарпатті було культурне піднесення, розбудова європейського типу шкільництва, початок фахової освіти і піднесення життєвого рівня населення краю. Усе це привело до зростання національної свідомості. На Закарпатті виросла нова інтелігенція, яка відчувала свою належність до великого українського народу, і у вирішальний для краю час вона не упустила свій шанс, стала активною частиною розбудови української держави в Карпатах. 
    16 березня в Руськівській ЗОШ І-ІІ ступенів відбувся позакласний захід, присвячений 76 річниці створення Карпатської України. Учні з інтересом слухали про минуле свого краю. Світлана Анатоліївна Штремпл, вчтель історії розказала багато цікавих фактів.
    Після відновлення незалежності України у 1991 році держава гідно пошановує провідників і героїв Карпатської України, в Ужгороді встановлено пам'ятник президентові А. Волошину, пам'ятний знак на Красному Полі, іменами творців Карпатської України названо вулиці і площі, школи та інститути.
Категорія: Освітні програми | Додав: Любов (16 Марта 2015)
Переглядів: 330 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Имя *:
Email *:
Код *: