Головна » Статті » Навчальна діяльність » Освітні програми

Голодомор... Страшна подія
Найжорстокішим злочином комуністичного режиму проти українського народу був голодомор 1932—1933 років. Ця спланована проти українського селянства акція мала ліквідувати основу української нації і національного відродження, зруйнувати незалежні господарства, унеможливити протистояння радянській владі. "Голод запланувала Москва для знищення українського селянства як національного бастіону. Українських селян знищили не тому, що вони були селянами, а тому, що вони були українцями", — писав американський професор Р. Конквест.
Аналіз тодішніх подій переконливо свідчить, що в українському селі мали місце всі елементи політики геноциду. Такого висновку дійшли і члени Міжнародної комісії з розслідування голоду в Україні, яка працювала у 1988—1990 роках. Геноцидом українського народу визнали голодомор 1932—1933 років. Верховна Рада України, а також понад півтора десятка країн світу. Низка зарубіжних парламентів готують таке визнання.
Голод, що поширювався протягом 1932 року, набув найстрашнішої сили на початку 1933 року. За підрахунками дослідників, в Україні щодня помирало голодною смертю 25 тисяч осіб, щогодини — 1 тисяч, щохвилини — 17. Середня тривалість життя українців у 1933 р. у чоловіків становила 7,3 року, а в жінок — 10,9 року.
Трагічною була доля селянських дітей, котрим випало відчути на собі пекло Голодомору. "Була весна 1933 року, — згадує один із очевидців, — білим цвітом цвіли вишні, яблуні, були погожі весняні теплі дні, але сільські діти не бігали, не гралися, а сиділи попід тинами з попухлими ногами, складеними в калачик. У той час у кожному класі сільської школи висів лозунг: "Спасибі товаришу Сталіну за щасливе дитинство!"
Тисячі дітей-сиріт, як свідчать документи, бродили поодинці та групами по селах, дехто помирав на дорозі, інші добиралися до міст, залізничних станцій, просили милостиню, вчиняли дрібні крадіжки. Наприкінці червня 1933 року на станції Козятин міліція затримала 307, а в липні — 1340 голодних безпритульних дітей. Таке саме становище склалося у Жмеринці, Вапнярці, інших великих і малих залізничних станціях. Чимало з цих дітей помирало. Зокрема, на початку червня 1933 року на тій самій станції Козятин знайдено 15 померлих від голоду дітей.Загалом у 1932—1933 роках в Україні загинуло від 7 до 10 мільйонів осіб. 
Голодомор став найбільшою трагедією за всю історію українського народу. Згідно з Указом Президента України, починаючи з 2000 року у четверту суботу листопада в нашій державі щорічно відзначається День пам'яті жертв Голодомору і політичних репресій.
Завдання школи сьогодні - не забувати про такі події історії, а памятаючи про них - віддати шану памяті загиблим і ніколи не допускати іх повторення.
22 листопада 2013 року в Руськівській ЗОШ І-ІІ ступенів було проведено ряд заходів щодо відзначення 80-х роковин пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні:
- Оформлено в актовому залі тематичні стенди, ілюстративні виставки, огляди літератури присвячені вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні;
- Проведено «Уроки пам’яті», учнівські конференції; 
- Проведено мітинг-реквієм, біля Алеї Слави в с. Ракошино;
- покладання траурних вінків;
- проведено виховний захід «Голодомор…Страшна подія»: показано презентацію «Мертві не простять, живі не забудуть…», запалення свічок пам’яті, вшанування пам’яті загиблих хвилиною мовчання…
Вчитель історії та педагог-організатор провели виховний захід «Голодомор…Страшна подія». Під час демонстрації презентації «Мертві не простять, живі не забудуть…» виступила вчителька історії Поліщук Неля Вікторівна, яка наголосила, що Голодомор на Україні виникав не одноразово, але особливо страшним він був у 1932 – 1933 роках. Вчителька розповіла про різні причини виникнення голоду – стихійні лиха, неврожаї… Але, Голодомор 1932 – 1932 років - навмисно організована шляхом штучного голоду, масова загибель українців. Дослідженнями було доведено, що Голодомор відповідає загальноприйнятому визначенню геноциду. Дуже вразили віршовані рядки учнів про страшні події голодомору. Потім відбулося запалення свічок пам’яті.
 І на завершення - вшанування пам’яті загиблих хвилиною мовчання.Ніхто не забутий...Світла память загиблим...
Категорія: Освітні програми | Додав: Witalija (25 Ноября 2013)
Переглядів: 502 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0