Головна » Статті » Навчальна діяльність » Правила прийому до школи |
Конкурс на кращу писанку...
"У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки". Традиція виготовляти Великодні писанки та крашанки сягає ще в дохристиянські часи. Християнство вклало в обряди й символи новий зміст, і розмальоване яєчко стало символом найурочистішого свята - Великодня, свята Воскресіння Ісуса Христа, торжества віри, правди.
Історія писанок як символу весняного відродження природи сягає у далеке минуле і пов'язана з ритуалом весняного відродження на землі.Перетворювати звичайне куряче яйце на чарівну писанку за старих часів уміла кожна слов'янська жінка. Хранителька домашнього вогнища повинна була з року в рік «оновлювати світ». Для цієї святої справи їй, окрім яєць, потрібні були: непочата вода, непочатий вогонь, нові горщики, нова полотняна серветка, бджолиний віск, свічка, фарби, розламана надвоє кісточка-вилка, узята з півнячих грудок.
Непочатий вогонь добував господар сім'ї, непочату воду господиня брала опівночі з семи джерел. Фарби добували з пелюсток квітів, кори, коріння і листя дерев. Узор майстрині не вигадували, а списували з торішніх писанок - з року в рік, від бабусь-прабабусь. А до предметів, причетних до приготування писанок, ніхто, окрім самої господині, не смів навіть торкатися.
Так писали писанки наші далекі предкині, наші прабабусі. Ця традиція нараховує вже близько 8 тисяч років. Звичайно ж, з часом правила писання спростилися. Вода проста, кип'ячена, писанок - спеціально виготовлений у вигляді невеликої металевої воронки, а фарби беруться як «від Бога, так і від людей». Але традиція проминула всі труднощі і змогла вижити й донині.
13 квітня в Руськівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів пройшов конкурс «Краща Великодня писанка», що був спрямований на відродження вікових традицій українського народу у святкуванні Великодня.
Учні дуже старались, вони вкладували в маленьке яєчко всю свою душу. Кожна писанка - це ніби маленький світ. Тут і небо із зорями, і вода з рибами, квіти, янголи, церкви. Писанки були зроблені різними техніками, і кожна була по-своєму унікальна! Ще довго учні нашої школи зможуть милуватися цими прекрасними символами Великодня. | |
Переглядів: 384 | |
Всього коментарів: 0 | |