Головна » Статті » Прозорість та відкритість ЗЗСО

У розділі матеріалів: 55
Показано матеріалів: 21-30
Сторінки: « 1 2 3 4 5 6 »

 Ще видатний педагог К.Д.Ушинський відмітив, що любов до своєї малої батьківщини має “глибокий, багатий думками і почуття голосу рідної природи”. В житті не рідко буває, що цей “голос” кличе до себе людину, тягне його, кличе в рідні місця. 

         В умовах динамічних перетворень у сучасному суспільстві особливу увагу привертають проблеми, пов'язані насамперед з використанням народознавчих засобів формування зростаючої особистості. В наш час активізуються пошуки змісту і форм вивчення рідного краю у загальноосвітніх школах.
     10 лютого 2015 року відбулося ІV засідання методичного об'єднання природничо-математичного циклу на тему «Використання краєзнавчого матеріалу на уроках природничо-математичного циклу та в позакласній роботі».
     Молодий вчитель географії Ярослава Адамівна Голод для відкритого уроку в 7 класі обрала тему  «Південна Америка. Узагальнення знань.» Форма уроку –урок-мандрівка. Учні були об’єднані у 2 експедиції – Магеллани та Колумби. Вони працювали як у командах, так і в парах та індивідуально. Вчителька використовувала різні методи роботи: відеоролики, робота з картками, робота з наочним матеріалом. Все це супроводжувалось презентацією до теми. Учням дуже сподобався інтерактивний урок, а молодий педагог показала себе з найкращого боку.
Освітні програми | Просмотров: 400 | Добавил: Любов | Дата: 16 Февраля 2015 | Комментарии (0)

"У вихованні все повинно базуватися на особі вихователя, тому що виховна сила виливається тільки з живого джерела людської особистості." 

К.Д. Ушинський
    У житті кожної людини, яка у свій час була учнем, помітну роль відігравав класний керівник. Упродовж довгих років шкільництва педагог-вихователь найближче стояв біля джерел духовного становлення учнів.
    18 грудня в Руськівській ЗОШ І-ІІ ступенів відбулось ІІ засідання методичного об’єднання класних керівників на тему «Організація системи профілактики правопорушень серед дітей та підлітків на основі гуманізації сучасної школи».
     Класні керівники відвідали показову виховну годину у п’ятому класі,  темою якої було: «Знаємо свої права –виконуємо обов’язки». 
    Заняття було побудовано у формі гри, використана презентація, фільми та багато наочного матеріалу. Класний керівник п’ятого класу Залуцька Н.О. зуміла сформувати уявлення про права і свободи громадян України, ознайомила учнів з конституцією України, конвенцією про права дитини. Учням дуже сподобалась робота на виховній годині, всі із задоволенням прцювали, формували "Правове дерево", виконували ролі в діловій грі, обговорювали запропоновані ситуації. А основне - вони винесли для себе , що необхідно не лише знати свої права, але й сумлінно виконувати свої обов’язки.
Освітні програми | Просмотров: 562 | Добавил: Любов | Дата: 19 Декабря 2014

Тільки та людина творча, яка навчилася пристосовуватись і змінюватися, усві той факт, що жодні знання не є гарантією успіху, лише процес пошуку знань створює його основу.

 К. Роджерс
     За умов трансформації українського суспільства особливої значущості набувають питання формування молодою людиною нових життєвих стратегій, компетентності, конкурентоспроможності, посилення гнучкості та мобільності соціальної поведінки. Сучасна освіта спрямована на підготовку людей високої освіченості, кваліфікованих спеціалістів, здатних до творчої праці, професійного розвитку, освоєння і впровадження наукоємних та інформаційних технологій. Визначені перспективні завдання спроможний реалізувати знаючий, обізнаний, творчий фахівець, отже, компетентний. 
     Вчителі природничо-математичного циклу Руськівської загальноосвітньої  школи  І-ІІ ступенів провели ІІ методичне об’єднання на тему «Раціональне застосування сучасних методів навчання на уроках природничого циклу».
        Семінар-практикум відбувся 11 грудня 2014 року, його метою було виявити оптимальні засоби, методи та форми взаємодії педагога та учня, які сприяють компетентнісному розвитку учня.
       Практичною частиною було відвідання показового уроку з хімії у 8 класі (Н.В. Когутич) та  обмін досвідом   «Ігрові технології навчання» (А.В. Клованич).
Мова освітнього процесу | Просмотров: 564 | Добавил: Любов | Дата: 12 Декабря 2014 | Комментарии (0)

    В ході засідання методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу 9 грудня 2014 року вчителем світової літератури Коцубняк С.І. було проведено відкритий урок у 6 класі на тему « «Ніч перед  Різдвом». Тема кохання». Метою уроку вчителя було привернути увагу до твору  М.В. Гоголя; розкрити один із провідних мотивів повісті – стосунки коваля Вакули та красуні Оксани; виявити риси характеру головних героїв; показати шляхи вирішення М.В.Гоголем «вічної проблеми» людського життя – кохання; вдосконалювати вміння працювати з текстом;  розвивати навики характеристики літературних образів, логічне мислення, навички виразного читання і переказу; сприяти вихованню у школярів морально-етичних цінностей. 

    Метою методичного об’єднання було спрямувати роботу вчителів на визначення нових підходів до відбору змісту та організації матеріалів, використання активних форм та видів подачі нового матеріалу. На засіданні розглядались  питання:
1. Розробка мультимедійних презентацій у середовищі Power Point для подання навчального матеріалу з предметів суспільно-гуманітарного циклу (Т.В.Копич).
2. Обмін досвідом. «Розвиток особистості учня шляхом використання уроків нетрадиційних форм». (Л.Д.Гладжикурка).
Все проведено на високому рівні, а старання молодих вчителів були позитивно оцінені.

Якщо вчитель поєднує в собі любов до справи і до учня, він — досконалий учитель. 
     Л. Толстой 

    Немає ні одного вчителя, який не прагнув би до вершини педагогічної майстерності у своїй професії. Адже майстерність – знаряддя, без якого не можливі високі результати діяльності вчителя, її ефективності і якості. Педагогічну  майстерність набувають в досвіді, у повсякденній праці. 
    Вчителі початкових класів  Руськівської загальноосвітньої  школи  І-ІІ ступенів провели методичне об’єднання на тему «Конструювання та раціональна організація комп’ютерно-інтегрованого  уроку. Перспективи вдосконалення». Семінар-практикум відбувся 21 листопада 2014 року, його метою було розширити знання педагогів про ефективність оздоровчої системи в навчально-виховному процесі, представити наочний матеріал, хвилинки відпочинку, хвилинки релаксації для обміну досвідом та вдосконаленням власного уроку; розвивати комунікабельність; виховувати інтерес до самовдосконалення.
 Засідання пройшло у формі семінару-практикуму "Конструювання та раціональна організація комп’ютерно-орієнтованого уроку. Перспективи вдосконалення."
  Практичною частиною було відвідання показового уроку з математики у 3 класі.(М.М.Логойда) та   виховного заходу в групі продовженого дня (3-4 класи) «Наша Батьківщина –Україна ».(М.В.Козар)
 

Нехай учитель поспішає до дітей, радіє кожній зустрічі з ними, тоді й діти поспішатимуть до школи і щиро радітимуть кожній зустрічі зі своїм учителем.

          Ш.Амонашвілі

 Усе більше зростає роль школи у формуванні особистості в сучасних умовах національного відродження України, і стає зрозумілою велика роль вчителів української мови та літератури у цьому питанні. Щоб сформувати різнобічно розвинену особистість, ми плануємо свою роботу з учнями в різних напрямках. Один із них – проведення предметних тижнів. 20 жовтня 2014 року в Руськівській ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося відкриття Тижня української мови та літератури під назвою «На білому світі є різні країни, де ріки, ліси і лани, та тільки одна на землі Україна, а ми її доньки й сини.» 

  Спочатку на загальношкільній лінійці було оголошено план проведення Тижня. У понеділок – день поезії. Керівником гуртка «Літературна студія» Коцубняк С.І.  було організовано виступ учасників гуртка «Світ поезії», де прозвучала поезія Т.Г.Шевченка. Затим усі почули пісню Ніни Матвієнко у виконанні учениці 7 класу Микитич Андріани, що лунала під супровід гри на гітарі її брата МикитичаТомаша.

   А у бібліотеці Лендєл І.О. підготувала книжкову виставку «Слово до слова – зложиться мова».  
Освітні програми | Просмотров: 522 | Добавил: Любов | Дата: 20 Октября 2014 | Комментарии (0)

Майбутнє наших дітей, нашого народу —  в руках учителя, в його золотім серці... 

      Професія вчителя одна з найшанованіших, найпочесніших та найвідповідальніших професій. Вчитель створює майбутнє країни, від його праці багато в чому залежить різнобічність розвитку знань молодого покоління, його переконання, світогляд, моральні якості.  Тому дуже важливим є методична робота школи, яка підвищує фаховий рівень педагога.
3 вересня 2014 року в Руськівській ЗОШ І-ІІ ступенів відбулось І засідання методичного об’єднання вчителів суспільно-гуманітарного циклу «Особливості організації навчально-виховного процесу в школі в 2014-2015 навчальному році». Метою засідання було вивчити  основні нормативні документи; затвердити план роботи методичного об’єднання на 2014-2015 навчальний рік; проаналізувати навчальні програми, підручники.
Вчитель  англійської  мови  Т.В. Копич, голова шкільного методичного об’єднання, організувала роботу засідання у формі консультаційного  пункту. Особливо це важливо для молодих працівників методоб'єднання. Їм - набиратися досвіду!!!
Ліцензія освітньої діяльності та ліцензований обсяг | Просмотров: 424 | Добавил: Любов | Дата: 08 Сентября 2014 | Комментарии (0)

 Розпочався 2014-2015 навчальний рік. Кожен педагогічний працівник має багато справ, які необхідно вирішити. Особливо багато роботи у вчителів початкових класів, на які дивляться маленькі та такі допитливі оченята. Перше засідання методичного обєднання вчителів початкових класів та музичного мистецтва у Руськівській ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося 4 вересня 2014 року в формі інструктивно-виробничої наради. Тема засідання "Організація навчально-виховного процесу у 2014-2015 навчальному році." Мета засідання: вивчити основні нормативні документи та методичні рекомендації МОН України щодо організації навчально-виховного процесу у 2014-2015 навчальному році; затвердити план роботи методичного об’єднання на 2014-2015 навчальний рік. Проаналізувати навчальні програми, підручники, зошити. 

  Роботи перед колективом шкільного методичного обєднання вчителів початкових класів багато, та ніхто не буде сидіти, склавши руки. Кожен долучиться до справи.


"Майстерність вихователя не мистецтво, а   спеціальність, якій треба  навчатись." А.С.Макаренко

  Мета організації роботи методичного об’єднання класних керівників – сприяти професійному вдосконаленню особистості педагога, стимулювати творчість класного керівника, який веде пошуки шляхів збагачення і розвитку змісту, форм і методів виховної роботи. 
   В нашій школі всього 9 класів, тому працює одне методичне обєднання класних керівників, до роботи залучаються також педагог-організатор, практичний психолог, бібліотекар, вихователі ГПД. 4 вересня 2014 року відбулося перше засідання методичного обєднання класних керівників у формі консультативного пункту на тему «Методичне забезпечення організованого початку 2014 – 2015 навчального року». 
Статут | Просмотров: 479 | Добавил: Любов | Дата: 05 Сентября 2014

     Учитель готується до хорошого уроку все життя.Така духовна і філософська основа професії й технології нашого труда; щоб дати учням іскру знань, учителю потрібно увібрати ціле море світла. 

           В.Сухомлинський
    Учитель - основна дійова особа у реформуванні сучасної освіти. Змінюються орієнтири освіти - змінюється й сам вчитель, змінюється мета й завдання його освітянської діяльності. Сучасний педагог має бути готовим до змін, а тому доволі актуальною є проблема неперервної освіти, спрямованої на професійне становлення, вдосконалення педагогічної майстерності й підвищення кваліфікації. Продовжується й навчально-методична робота в нашій школі. 3 вересня 2014 року відбулося перше в 2014-2015 навчальному році засідання методичного об’єднання вчителів природничо-математичного циклу та фізичного виховання Руськівської ЗОШ І-ІІ ступенів на тему «Організація навчально-виховного процесу у 2014/2015 навчальному році» .
Мова освітнього процесу | Просмотров: 616 | Добавил: Любов | Дата: 05 Сентября 2014 | Комментарии (0)

1-10 11-20 21-30 31-40 41-50 51-55